Ozan Müzik Evi - Musikschule Hürşehit Köse Bismarckstr.5 64293 Darmstadt
trde

Bağlama (Saz) Öğrenebilmek, Doğuştan Gelen Bir Yetenek midir?

23.10.2020
86


Her hangi bir enstrüman çalmasını öğrenmek, kesinlikle doğuştan gelen bir yetenek değildir. Yetenek, kabiliyet doğuştan var olmaz, sonradan kazanılırlar. Bir insan neyi ne kadar daha iyi yapabilir, yada yeteneği daha çok neye yatkın, oturup düşünerek karar veremez.

Hiç türkü söylemeden, yada herhangi bir enstrüman çalmayı denemeden, ben bu konularda beceriksizim diyemezsiniz. Önce bir eğitim kurumunda denemeli, çalışmalı ve öyle karar verilmelidir. Her şeyden önce yapacağı işi istemeli, sevmeli ve karar vermeli. Bağlamamı (Saz) çalmak istiyor yada türkümü söylemek istiyor.

Daha sonra kendine hedefler koymalı ve bu hedefleri üzerinde çok çok çalışılmalıdır. Hiç bir başarı tesadüf değildir. Başarmak için düzenli, disiplinli ve çok çalışmak yeterlidir. Ne demişler, en büyük idealler, küçük bir adımla başlar. Bağlama (Saz) öğrenmek istiyorsanız, hiç geç kalmış sayılmazsınız. İddia ediyoruz, kesinlikle öğrenebilirsiniz.

Hemen en yakınınızdaki bir eğitim merkezine baş vurun ve ideallerinizi gerçekleştirin. Söylüyoruz o yetenek sizde var. Müziğin atan kalbi, Ozan Müzik Evi Eğitim Merkezi, size çok yakın.


German

Ist das Lernen von Baglama (Saz) ein angeborenes Talent?
Das Erlernen eines Instruments ist definitiv keine angeborene Fähigkeit.Talent hat niemand von Geburt an, es wird im laufe der Zeit erworben.

Man kann nicht, ohne ein Lied zu singen oder zu versuchen ein Instrument zu spielen sagen, das man in diesen Angelegenheiten inkompetent ist.

Man sollte dem ganzen eine Chance geben und die ersten Schritte in einer geeigneten Bildungseinrichtung machen. Regelmäßige, disziplinierte und harte Arbeit reichen aus, um erfolgreich zu sein. Was sagt man, die größten Ideale beginnen mit einem kleinen Schritt.

Wenn Sie die Baglama (Saz) erlernen möchten, sind Sie niemals zu spät dran. Wenden Sie sich sofort an das nächstgelegene Bildungszentrum und verwirklichen Sie Ihre Ideale. Wir sind uns sicher, dass Sie dieses Talent haben.

Das schlagende Herz der Musik, das Ozan Musik Haus Bildungszentrum, liegt ganz in Ihrer Nähe! Entscheiden Sie sich jetzt und legen sie den Grundstein Ihrer musikalischen Bildung.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: