Ozan Müzik Evi - Musikschule Hürşehit Köse Bismarckstr.5 64293 Darmstadt
trde

Bağlama (Saz) Eğitimi

06.09.2020
108

BAĞLAMA (SAZ) DERSLERİMİZ
Derslerimize 6 yaşından itibaren, her yaş ve seviyeden herkes katılabilir. Dersanemizde dersler sıfırdan başlayarak temel eğitim, detaylı bir şekilde ele alınarak özel yada guruplar halinde uygulanmaktadır. Kursiyerlerimiz birinci sınıf olan F gurubundan başlayarak en üst sınıfımız olan A gurubuna kadar devam edebilmektedirler. Eğitim Merkezimizde sınıflar her öğrencinin yaş ve seviyesine göre 4 ile 8 kişilik guruplar halinde ayarlanmaktadır. Derslerimiz özel veya gurup çalışmaları olarak yapılmaktadır. Gurup çalışmaları bizim için çok önemlidir. Amacımız, öğrenciyi bireysellik ve bencillikten kurtarıp toplumsal iletişimi sağlayarak, birlikte paylaşmayı üretmeyi ön plana alarak öğrenmeyi dahada zevkli hale getirmektir. Talep üzerine 1 veya 2 kişilik özel derslerde verilmektedir.

1. Bağlama derslerimiz, tamamen akademik düzeyde olup, nota öğretimi repertuarla birlikte ele alınarak, basitten zora doğru herkesin anlayabileceği bir şekilde, ölçü ve ezgi kalıplarından yola çıkılarak canlı örnekler halinde gerçekleştirilmektedir.

2. Uygulamalar TRT. repertuarı kaynak alınarak gelenekselleşmiş ezgi ve türkülerle birlikte (Müzik Teorisi, Yöresel Tavır, Usul, Uzun ve Kısa sap bağlama teknikleri vs. gibi) yapılmaktadır.

3. Kursiyerlerimiz birinci sınıf olan F gurubundan başlayarak, ders seviyelerine göre başarı belgeleri verilerek sınıf atlamaları sağlanıp, üst sınıfımız olan A gurubuna kadar devam edebilmektedirler. Öğrencilerimiz eğitim yılı sonuna geldiğinde, hak ettiği başarı belgeleri taktim edilerek ödüllendirilmektedir.

4. Öğrencilerimizin eksikliklerini tamamlamak amacı ile ücretsiz ek dersler veriyoruz. Motivasyonlarını artırmak ve öğrendiklerini pekiştirmek için ise, zaman zaman dersanemizin salonunda küçük konserler ve konferanslar düzenliyoruz.

5. Yine öğrencilerimizin öz güvenlerini artırmak ve ürettiklerimizi sergilemek amacı ile, yılda en az iki defa büyük konserler düzenleyerek, siz müzik severle buluşturuyoruz.


German

BAĞLAMA (SAZ) KURS
Der Unterricht beginnt mit dem Grundkurs und wird als Einzel- und Gruppenunterricht angeboten. Unsere Schüler können mit dem F-Kurs starten und bis zum A-Kurs aufsteigen. Die Kurse werden nach Altersgruppe und Kenntnisstand gebildet und bestehen aus 4 bis 8 Teilnehmern. Am häufigsten findet die Form des Gruppenunterrichts statt. Diese empfinden wir als sehr wichtig. Unser Ziel ist es, die Schüler vom Ich-Denken zu befreien, die Kommunikation untereinander herzustellen, das gemeinsame Teilen und Produzieren zu fördern und mehr Freude am Lernen zu haben.

1. Unsere Bağlama (Saz) – Kurse sind rein akademisch ausgerichtet, die neben dem praktischen Spiel auch eine fundierte Musiktheorie-Ausbildung beinhaltet, wobei graduelle Schwierigkeitsstufen für alle nachvollziehbar gehalten und theoretisches an praktischen Beispielen geübt wird.

2. Die Übungsstücke sind dem Repertoir des TRT (Staatsfernsehen der Türkei) entnommen. Dabei werden unter anderem die verschiedenen Spielarten und -techniken der Bağlama (Saz) je nach geographischer Region vorgestellt.

3. Unser Kurssystem startet mit dem Buchstaben F (Anfänger) und endet bei dem Buchstaben A (Fortgeschrittene). Dabei können unsere Schüler am Ende eines Kursjahres in die nächsthöhere Gruppe aufsteigen oder je nach Können Kurse überspringen und werden jeweils am Ende des Kurses als Zeichen ihres Erfolgs mit einer
Urkunde belohnt.

4. Um die Motivation zu steigern und das Gelernte zu festigen, veranstalten wir auch hin und wieder kleine Konzerte in unserem Konferenzraum.

5. Um das Selbstvertrauen unserer Schüler zu steigern und das Geleistete Ihnen, Musikliebhabern, vorzuführen, organisieren wir mindestens zwei große Konzerte pro Jahr.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: