Ozan Müzik Evi - Musikschule Hürşehit Köse Bismarckstr.5 64293 Darmstadt
trde

Bağlamayı (Saz) Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

30.08.2020
97

Ne kadar sürede öğrenileceği sorusunun cevabı, tamamen kişinin hangi seviyeye ulaşmak istediğine ve hedeflerine bağlıdır. Müzik eğitimi veya herhangi bir enstrümanı öğrenebilme süresi, çok kısa vadeli düşünülmemeli ve eğitici tarafından öğrenci bu konuda aydınlatılmalıdır.
Müzik bir dildir ve Bağlama öğrenebilmek çok uzun yıllar gerektirir. Bir müzik eğitimi, bağlama öğrenme Akademik olarak değil de, hobi olarak düşünseniz bile, öğrenmenin bir sınırı yoktur. Öğrenmem daha ne kadar sürecek yerine, öğrenim süreci içerisinde neler öğrendiğine ve daha neler öğrenip kendini geliştirebileceğine bakılmalıdır.
Bir kaç hafta içerisinde öğrenilecek türküler olduğu gibi, öğrenilebilmesi çok uzun zaman isteyen türkülerde vardır. Ayrıca, ne kadar sürede kendimi daha çok geliştiririm sorusuna gelince, buda tamamen öğrencinin yeteneğine ve çok çok çalışmasına bağlıdır. Çünkü; bağlama öğrenimi tamamen istekli, düzenli ve çok parmak egzersizi yapmaktan, hem de ezberden, beyin jimnastiği yapmaktan geçer.
Sonuç olarak, ne kadar çok çalışır konuya hakim olursanız, o kadar güzel enstrüman çalarak hedeflerinize ulaşırsınız.


German

In welcher Zeit kann ich das Bağlama (Saz) spielen lernen?
Die Antwort auf die Frage, wie lange das Lernen dauern wird, hängt ganz davon ab, welches Niveau oder welche Ziele die Person erreichen möchte.
Musikunterricht oder das Erlernen eines Instrumentes sollten nicht als kurzfristig angesehen werden und der Schüler sollte vom Ausbilder hier rüber aufgeklärt werden.
Musik ist eine Sprache und es dauert viele Jahre, um die Bağlama zu lernen. Eine musikalische Ausbildung, das Lernen im Kontext, auch wenn Sie es als Hobby betrachten und nicht akademisch, hat keine Grenzen. Anstatt sich zu Fragen „wie lange es dauern wird, bis ich lerne", sollte untersucht werden, was Sie während des Lernprozesses gelernt haben und was Sie noch lernen und verbessern können.
Es gibt Volkslieder, die in wenigen Wochen gelernt werden können, sowie solche, deren Erlernen viel Zeit und Geduld beansprucht. Auch wenn es um die Frage geht, wie schnell ich mich verbessern werde, hängt alles von den Fähigkeiten und der harten Arbeit des Lernenden ab. Weil; Bağlama-Lernen steht in Verbindung mit Regelmäßigkeit, Wille, Finger-Motorik-training, sowie Auswendiglernen und Gehirntraining.
Je aufmerksamer Sie sich mit ihrer Weiterbildung beschäftigen, desto besser erreichen Sie Ihre Ziele, um die Bağlama (Saz) auf einem gewissen Niveau zu beherrschen.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: