Ozan Müzik Evi - Musikschule Hürşehit Köse Bismarckstr.5 64293 Darmstadt
trde

Bağlama (Saz) Öğrenmek İçin Nota Bilmek Şart mı?

30.08.2020
88

Müzik, öncelikle duygu işidir ve insanların kelimelerle anlatamadıkları duygu ve düşüncelerini müzik diliyle anlatma sanatıdır. Müzik başlı başına hem bir bilim dalı, hem de sanat dalıdır. Nasıl ki bir dili öğrenmek için harflere ihtiyaç varsa, notalarda müzik alfabesinin harfleridir ve onlarla yazılıp okunurlar. Müziği, doğru anlayıp güzel icra etmek istiyorsanız, mutlaka notalarıyla öğrenilip icra edilmelidir. Bu yolla hem öğrenmeniz kolaylaşacak, hem de sınırsız bir çalış tekniğine sahip olacaksınız. Tabi ki notasızda herhangi bir enstrüman öğrenilebilir ama, bu şekilde öğrenmeniz zorlaşacağı gibi, hiç bir bilgiyi kayıt altına alamayacaksınız. Kayıt altına alınamayan bilgilerinizde zamanla yok olup gidecektir. Tercihimiz müzik mutlaka notalarıyla öğrenilmeli ve bilimsellikten kopulmamalıdır. Notalar ile birlikte temel bir eğitim sistemiyle, kulağı duyan, gözü gören ve hangi kültürden olursa olsun, okuma yazma bilen herkes bağlama (Saz) çalmasını öğrenebilir. Çünkü; Müzik Evrensel Bir Dildir.


German

Ist es notwendig, die Noten zu kennen, um die Bağlama (Saz) zu lernen?
Musik ist in erster Linie ein Ausdruck der Emotion und der Kunst, welches die Gefühle und Gedanken der Menschen ohne Worte wiedergibt. Musik selbst ist sowohl eine Wissenschaft als auch ein Zweig der Kunst.
So wie Buchstaben benötigt werden, um eine Sprache zu lernen, sind die Noten die Buchstaben des musikalischen Alphabets und werden mit ihnen geschrieben und gelesen. Wenn Sie die Bağlama (Saz) richtig verstehen und gut spielen möchten, müssen Sie lernen mit Noten um zu gehen.
Auf diese Weise wird es für Sie einfacher voran zu kommen und Sie haben eine unbegrenzte Möglichkeit an Spieltechniken zu feilen. Wir bevorzugen, dass Musik mit ihren Noten gelernt und nicht davon abgelenkt wird, wissenschaftlich zu sein. Mit einem Grundbildungssystem mit Noten kann jeder, der Hören, Sehen und unabhängig von der Kultur lesen und schreiben kann, lernen, Bağlama (Saz) zu spielen. Weil; Musik ist eine universelle Sprache.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kurslarımız Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: